Elektronická kniha jízd

pomůžeme Vám snížit náklady na vozidla a ušetřit čas strávený administrativou

Buildings

Elektronická kniha jízd

Kniha jízd je noční můra většiny zaměstnanců a živnostníků, kteří ji musí vypisovat. Vzpomínám si, jak jsem ji také kdysi musel psát, a když jsem něco zapomněl vyplnit, dopočítával jsem pak kilometry a vzpomínal, kde jsem to vlastně byl. Už 6 let mi ale tyto starosti řeší elektronická kniha jízd a já mám klid.

zapůjčit sledování zdarma kalkulace kontaktní formulář

Je kniha jízd povinná?

Když začal platit zákon č. 304/2009 Sb., který v rámci novely o dani z příjmů, která umožnila aplikaci paušálního výdaje na dopravu silničním motorovým vozidlem, se začal šířit názor, že kniha jízd není povinná. Problém je v tom, že tyto paušály jsou dva a jeden platí, když s vozidlem jezdíte pouze služebně, a nižší, který už se téměř nikomu nevyplatí, je když jezdíte i soukromně. Jak ale prokážete, že jste jezdili jen služebně, když nemáte knihu jízd? Pokud jste plátci DPH, není už vůbec o čem diskutovat, protože musíte prokázat oprávnění uplatňovat odpočet DPH. Kniha jízd tedy není povinná, ale je to nejjednodušší cesta, jak tyto údaje prokázat.

Řešením je elektronická kniha jízd

Pokud jste na tom jako já a neradi knihu jízd vypisujete a považujete to za ztrátu času, je pro Vás řešením elektronická kniha jízd. Nemusím se o nic starat, případně jen v autě přepínám mezi soukromou a služební jízdou, a kniha jízd se mi generuje automaticky. Pokud zapomenu přepnout, lze knihu jízd následně editovat a chybu tak napravit. Není to ale jediná funkce elektronické knihy jízd.

Elektronická kniha jízd SPZ 2015 ONI Profesional

Kromě automatického načítání dat z GPS má elektronická kniha jízd ONI Profesional mnoho dalších funkcí pro zjednodušení administrativy okolo vozidel a správy vozového parku. Je to například vyúčtování tuzemského i zahraničního stravného, evidence nákladů na vozidlo a dokumentů k vozidlu v elektronické podobě, automatického vytvoření přiznání k silniční dani a mnoho dalších užitečných funkcí.

Ukázka přínosů elektronické knihy jízd právě pro Vás

Pokud uvažujete o elektronické knize jízd, neváhejte nás kontaktovat. Ukážeme Vám, jak elektronickou knihu jízd využít tak, aby právě pro Vás měla co největší přínos v podobě úspory času a peněz.